KALENDARZ IMPREZ TURYSTYCZNYCH NA ROK 2019/2020

28.09. 2019 r. - XXVI Wielkopolski rajd „Witamy jesień u A. Cieszkowskiego”, Wierzenica (autokarowo-pieszy)

05.10. 2019 r. - Ogólnopolski Rajd „Śladami P.E. Strzeleckiego” Poznań-Głuszyna (pieszy)

20.10.2019 r. - XVII Wielkopolski rajd „Wielcy Wielkopolanie – ksiądz Jakub Wujek (autokarowo-pieszy)

19.11. 2019 r.- VII Wielkopolski Rajd „Szlakami Powstania Wielkopolskiego” Murowana Goślina (autokarowo-pieszy)

Zapraszamy do pierwszej pieszej wędrówki
w nowym roku szkolnym w sobotę 28.09.2019 r.

Witamy Wiosnę na Szlaku Kościołów Drewnianych - rajd do Kiszkowa

23 marca 2019 roku odbył się rajd PTTK do Kiszkowa pt. „”. Rajd rozpoczął się w Dąbrówce Kościelnej, malowniczej wsi, w której zwiedziliśmy przepiękne Sanktuarium Maryjne. Następnie wyruszyliśmy 10-kilometrowym szlakiem pieszym do Kiszkowa. Podczas tej wycieczki uczniowie zobaczyli niesamowite krajobrazy polodowcowe, a także kucyki i krowy pasące się na łące. Dzieci po dotarciu na metę rajdu otrzymały ciepły posiłek, znaczek rajdu oraz mogły potwierdzić swoje uczestnictwo w wędrówce dzięki książeczce PTTK. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o Kiszkowie, w którym kilkoro uczestników i ich rodziców zdobyło interesujące nagrody. Po tych przejmujących przeżyciach wróciliśmy szczęśliwie do Poznania.

Z niecierpliwością wyczekujemy następnego rajdu.

Rajd Mosina

18 listopada 2018 roku ruszyliśmy z pieszym rajdem PTTK drogą Powstania Wielkopolskiego. Towarzyszyły nam biało-czerwone, polskie flagi, które w drodze powiewały na wietrze, sygnalizując naszą pozycję. Ośmiokilometrową wędrówkę rozpoczęliśmy w miejscowości Jeziory, idąc lasami i trasami zahaczającymi o specjalne miejsca poświęcone Powstaniu. Meta rajdu znajdowała się w Mosinie, gdzie otrzymaliśmy ciepły posiłek, który rozgrzał nas po długiej drodze. Świetną zabawę stanowił również konkurs wiedzy o Powstaniu, podczas którego dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności. Dzięki temu spotkaniu wzbogaciliśmy nasze umysły o wiedzę patriotyczną, a także aktywnie odpoczęliśmy od zgiełku miasta. Kolejne rajdy odbędą się już w lutym! Zapraszamy!

KALENDARZ IMPREZ TURYSTYCZNYCH NA ROK 2019

24.02.2019 r. - XLIII Ogólnopolski Zlot „Bądź turystą w swoim mieście” (pieszy);

23.03.2019 r. - Rajd „Witamy Wiosnę-na Szlaku Kościołów Drewnianych” (autokarowo-pieszy);

13.04.2109 r. - XXII Wielkopolski Rajd „Poznajemy Parki Krajobrazowe – Pszczewski Park Krajobrazowy” (autokarowo—pieszy);

19.05.2019 r. - XVII Wielkopolski rajd integracyjny do Pobiedzisk „Sprawni inaczej bez barier i granic” (autokarowo-pieszy).

 

Zapraszamy do pierwszej pieszej wędrówki
w niedzielę 24.02.2019 r.

Wierzenica

29 września 2018 roku odbył się XXV Wielkopolski Rajd „Witamy jesień w Wierzenicy ”. Wyruszyliśmy autokarem do Kobylnicy, a dalej pieszo żółtym szlakiem im. Augusta Cieszkowskiego do Wierzenicy.

Przeszliśmy około 4 kilometry pięknym lasem. W Wierzenicy znajduje się zabytkowy drewniany kościół św. Mikołaja, który zwiedziliśmy z przewodnikiem. Po drodze podziwialiśmy malowniczo położony dwór filozofa i założyciela Wyższej Szkoły Rolniczej w podpoznańskim Żabikowie-Augusta Cieszkowskiego. Zwiedziliśmy również kościół oraz kryptę Cieszkowskich. Na mecie uczestnicy otrzymali znaczek rajdowy i ciepły posiłek. Otrzymaliśmy także nagrody za udział w konkursie wiedzy o Wierzenicy i puchar dla najliczniejszej drużyny. Wierzenica, jak co roku ugościła nas cudowną pogodą i pięknymi krajobrazami. Wrażeń było dużo i jesteśmy pewni, że wrócimy tam za rok

.

Strona 1 z 3