wtorek, 10 grudzień 2019 16:42

Wizyta w Świątecznej Krainie

Wizyta w Świątecznej Krainie Uczniowie klasy 2A uczestniczyli w warsztatach świątecznych w unikatowej pracowni Mikołaja. Pod kierunkiem elfów dzieci odkryły świąteczne historie, obrzędy oraz tradycje związane z Adwentem i światami Bożego Narodzenia. W trakcie wizyty w pracowni odwiedzający mieli możliwość własnoręcznego wykonania i ozdobienia pierników oraz wysłuchania opowieści o potrawach…
wtorek, 10 grudzień 2019 16:29

VI Hokejowy Festiwal Skrzatów

Najmłodsza drużyna WKS Grunwald składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 z klas 1-3 po środowym turnieju mikołajkowym, żądna więcej emocji, w sobotę udała się na VI Hokejowy Festiwal Skrzatów w Swarzędzu. Dnia 7. grudnia 2019r. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników. Po pierwszym meczu, który był rozgrzewką, kolejne stały…
wtorek, 10 grudzień 2019 16:20

Spotkanie z Mistrzem

Spotkanie z Mistrzem Polski w Boksie DAMIANEM WRZESIŃSKIM w Szkole Podstawowej  nr 51 im. Bronisława Szwarca w Poznaniu odbyło się 3 grudnia 2019r.  Wspólnie spędzony czas ze sportowcem wzbogacił działalność dydaktyczną i wychowawczą Szkoły. Pan Damian przybliżył historię i definicję boksu. Objaśnił kategorie wagowe i zasady na ringu. Omówił zdrowy…
wtorek, 10 grudzień 2019 16:01

WYJŚCIE DO TEATRU CORTIQUE

W poniedziałek 2 grudnia 2019r. uczniowie klas szóstych obejrzeli przedstawienie ,,Tam i z powrotem”  przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji  im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Młodzi widzowie mieli okazję przenieść się do Baśniowej Krainy i wraz z Hobbitem  Bilbo Bagginsem  wyruszyć w niesamowitą podróż pełną przygód.
wtorek, 10 grudzień 2019 15:50

Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych w ramach akcji społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. Kampania społeczna pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji i Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka ma na celu pomoc dzieciom, nauczycielom i rodzicom w reagowaniu na dokuczanie. Zjawisko dokuczania wśród dzieci jest jednym z najczęstszych zagadnień…
środa, 13 listopad 2019 18:07

Wyjazd do miejsc związanych z II wojną światową

Napisane przez
27 września 2019 r. uczniowie klas VII oraz VIII brali udział w wyjeździe studyjnym do miejsc w Wielkopolsce związanych z II wojną światową. Zwiedzili Muzeum Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie, gdzie w czasie okupacji działał przejściowy obóz pracy. Następnie odwiedzili Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Zapalili…
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu zapraszają na wystawę „Ukradzione dzieciństwo”. Wystawa, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie, ukazuje życie dzieci od okresu międzywojennego do zakończenia II wojny światowej. Pokazuje, jak wyglądało ich życie, a także jak zmieniło się w czasie…
sobota, 09 listopad 2019 10:15

Olimpiada Przedszkolaka

Czwartkowy poranek w Szkole Podstawowej nr 51 stał pod znakiem rywalizacji najmłodszych adeptów sportu. 31 10.2019 po raz kolejny, na zaproszenie dyrekcji SP 51 do igrzysk przystąpiły maluchy z okolicznych zaprzyjaźnionych z nami przedszkoli. Hala namiotowa rozbrzmiewała głośnym dopingiem, tętniła radosnymi okrzykami zwycięzców. Hasłem przewodnim była dobra zabawa. Celem promowanie…
31 października nasza szkoła gościła panią Magdalenę Kaczmarek Kemnitz - mistrzynię świata w wioślarstwie, reprezentantkę Polski na XXVIII  Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski  i akademickich mistrzostw Europy w wioślarstwie, a obecnie psycholożkę sportu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wzmacnianie kompetencji przywódczych u dziewcząt”. Uczniowie dowiedzieli się,…
poniedziałek, 04 listopad 2019 18:07

MUZYCZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA…

W niezwykle pasjonującą podróż zabrała dzieci dyrygentka Pani Ewa Wodzyńska. Uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego uczestniczyli w cyklu darmowych warsztatów muzycznych finansowanych przez Urząd Miasta Poznania. Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać i grać na instrumentach pochodzących z różnych stron świata. Najwięcej emocji wzbudziły instrumenty pochodzące z Afryki: bębny typu djembe, dun-dun,…
Strona 1 z 8