poniedziałek, 18 październik 2021 16:03

Pasowanie na ucznia

14 października uczniowie klas pierwszych zostali z rąk Pani Dyrektor Kamilli Pony oficjalnie pasowani na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 . Każdy uczeń zobowiązał się do sumiennego wykonywania obowiązków szkolnych i godnego reprezentowania szkoły. A na twarzach Rodziców cóż.... łzy wzruszenia.
Gratulujemy Pierwszoklasistom i witamy w SP51.
poniedziałek, 18 październik 2021 15:55

Pasowanie na czytelnika.

Jak co roku, uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.
Z tej okazji dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek. Podczas uroczystego ślubowania uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników.
Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek.
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej uroczystości. Tego dnia każdy mógł po raz pierwszy wypożyczyć sobie książkę .
niedziela, 17 październik 2021 18:38

UCZNIOWIE SP 51 NA SZLAKU PAMIĘCI

Dla tych

którzy odeszli w nieznany świat,

płomień na wietrze

kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów

pod cmentarnym murem

i niebo jesienne

u góry …

Danuta Gellnerowa - Dla tych, którzy odeszli

Zapomniane groby, omijane z daleka, ukryte w gęstej trawie, często pozostawione same sobie. Ilekroć 1 listopada odwiedzając kwatery bliskich widzimy zaniedbany, zapomniany grób, na którym od lat nikt nie zapalił świeczki.

W ostatnią sobotę 16 października nasi uczniowie wzięli udział w akcji Szlak Pamięci, która ma na celu uczczenie zasłużonych dla naszego miasta i regionu osób, żołnierzy, powstańców wielkopolskich, poprzez zapalenie zniczy na grobach oraz ich uporządkowanie.

Pierwszym miejscem na naszym szlaku był poznański cmentarz na Miłostowie. Celem, jaki sobie postawiliśmy było odwiedzenie kwatery, na której są pochowani żołnierze polscy, polegli w czasie II wojny światowej i zmarli w szpitalach, w wyniku odniesionych ran. Uczniowie oczyścili pomnik upamiętniający bohaterów z liści i brudu, zapalili znicze.

Następnie udaliśmy się do grobu Pani Krystyny Feldman – aktorki urodzonej w 1916 roku we Lwowie. Od roku 1976 występowała na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu, a od 1983 roku Teatru Nowego w Poznaniu. To między innymi głosami dzieci z Poznania w tym i uczniów naszej szkoły w roku 2006 otrzymała Order Uśmiechu przyznany przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu. Zmarła 24 stycznia 2007 roku. Na grobie Pani Krystyny położyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Pamięć, płynie wciąż z prądem nowych dni, lecz czasu zamieć nierzadko gubi piękne sny, młodości czysty kwiat, radości pełen świat …

                                                                       Marek Grechuta Pamięci Wierszy

W tekście zostały wykorzystane informacje z portalu internetowego Wikipedia.

                                                                                              Dariusz Biały


środa, 13 październik 2021 18:00

Odwiedził nas medalista Mistrzostw Świata

W poniedziałek 11 października gościliśmy w Naszej szkole Tomasza Kaczora,
poniedziałek, 11 październik 2021 17:00

Wycieczka do Mniszek

8 października klasa 2a i 2c pojechały na wycieczkę do Mniszek.  Uczniowie zwiedzali tam Skansen Zawodów Dawnych, gdzie oglądali przedmioty związane z zawodami, takimi jak kowal, bednarz, praczka, pszczelarz, a także brali udział w warsztatach wikliniarskich. Ognisko z kiełbaskami i wspólne zabawy w jesiennym otoczeniu sprawiły, że długo będziemy wspominać ten udany wyjazd. M.Domagalska,  I. Suszek
poniedziałek, 11 październik 2021 16:50

Światowy Dzień Zwierząt

W dniu 4 października w klasach 1-3 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt.
piątek, 08 październik 2021 17:44

Dla afgańskich dzieci

We współpracy z Liceum Ogólnokształcącym Św. Marii Magdaleny oraz Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym "Kossaka" w Poznaniu organizujemy akcję charytatywną dla afgańskich dzieci. W Poznaniu przebywa ok. 150 Afgańczyków, a wśród nich także spora grupa dzieci. Niestety brakuje pożywienia dla dzieci oraz środków higieny osobistej, więc SP 51 rusza z pomocą. Włączamy się do akcji zbierając potrzebne rzeczy do 13 października. Do sali 114 można przynosić:
* pieluszki dla dzieci,dzieci
* mleko modyfikowane "Bebiko 2" i "Bebiko 3"
* kaszki dla dzieci
* mydła
* żele do kąpieli/prysznic
* nowe skarpetki dziecięce (każdy rozmiar do 38)
* czekolady i inne słodycze (nie zawierające żelatyny oraz innych pochodnych wieprzowiny) szampony do włosów dla dorosłych i dzieci,
* odżywki do włosów, olejki do włosów
* Plecaki, nerki i plecaczki dziecięce (zachęcamy do wyprania rzeczy przed przekazaniem)
Po 13 października przekażemy te dary potrzebującym. Prosimy, aby trzymać się listy i przynosić produkty, które zostały wymienione na liście. Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować do pani Pauliny Sadowskiej. Z góry dziękujemy w imieniu dzieci za otwartość i wielkie ❤ ❤ ❤
środa, 06 październik 2021 17:17

WYCIECZKI NA SZLAKU PIASTOWSKIM

W dniach 23 i 24 września klasy 4, 5 i 6 pojechały na wycieczki Szlakiem Piastowskim.

wtorek, 05 październik 2021 17:54

Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii to świetna okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat zagadnień historycznych, a zarazem ciekawie spędzić czas. W tym tygodniu uczniowie klas ósmych brali udział w pokazach historycznych na temat II wojny światowej ze szczególnym naciskiem na historię kampanii wrześniowej i walk Polaków w koalicji antyhitlerowskiej. Szóste klasy przeniosły się w czasie do Rzeczypospolitej szlacheckiej, poznały historię powstania Chmielnickiego i potopu szwedzkiego. Uczniowie mieli też okazję przymierzyć husarską zbroję oraz różne elementy stroju szlacheckiego.

ywa lekcja
ywa lekcja 2
Strona 1 z 19