Miło nam poinformować, że kolejny rok z rzędu nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W czwartek 13.06.2024 r. nasi przedstawiciele odebrali wyróżnienie dla najbardziej usportowionej szkoły wraz z certyfikatem na zakup sprzętu sportowego. Przez cały rok szkolny we współzawodnictwie szkolnym startowało ponad 70 szkół podstawowych. Klasyfikacja końcowa:
Szkoły Podstawowe
1.Szkoła Podstawowa nr 51
2.Zespół Szkół Salezjańskich
3.Szkoła Podstawowa nr 6
4.Szkoła Podstawowa nr 1
5.Szkoła Podstawowa nr 11

 Ogromne gratulację dla zespołu nauczycieli wychowania fizycznego oraz wszystkich młodych sportowców naszej szkoły.
448551442 846067404236392 5571748778716662238 n
448600270 846067427569723 291605534423518321 n

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJACA DO KLASY 1 OGÓLNEJ
W dniach 3-11.06.– składanie dokumentów o przyjęcie do szkoły www.nabor.pcss.pl/poznan/
W czasie rekrutacji uzupełniającej pojawi się możliwość wypełnienia dokumentów przez stronę: www.nabor.pcss.pl/poznan/
Instrukcja ich składania przez system dostępna w pliku poniżej:
jak wypełnić i wysłać zgłoszenie do szkoły obwodowej - instrukcja
- druk zgłoszenia do szkoły obwodowej
wtorek, 14 maj 2024 07:53

SZKOLNY KONKURS NA MEM HISTORYCZNY

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki pierwszej edycji szkolnego konkursu na mem historyczny.

 W ocenie nadesłanych prac wzięto pod uwagę: oryginalność, kreatywność i estetykę wykonania. 

Laureatami zostali: Michalina Adamczak, Piotr Binkowski, Franciszek Klecha

Wyróżnienia otrzymują: Filip Lorens oraz Lena Katulska

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przesłanie pomysłowych i śmiesznych memów.

Nagrody przekaże w szkole organizator konkursu, a wszystkie prace zostaną zaprezentowane na gazetce szkolnej.

środa, 24 kwiecień 2024 12:03

Memoriał im. Bronisława Szwarca

10 kwietnia 2024 r. przy jeziorze Malta na Polanie Harcerza odbyła się kolejna edycja Memoriału Bronisława Szwarca. 2000 dzieci wzięło udział w biegach przełajowych w zawodach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ogromne gratulację dla wszystkich uczestników. Świetnie zaprezentowały się reprezentacje naszej szkoły, które aż 4-krotnie wchodziły na podium odbierać medale!


środa, 24 kwiecień 2024 11:35

Dzień Ziemi

22 kwietnia w poniedziałek obchodziliśmy światowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone, by promować ochronę środowiska, poszerzać świadomość ekologiczną i inspirować do życia w zgodzie  z naturą. Hasłem tegorocznej edycji jest „Planeta VS. Plastik”. Plastik to jeden z największych problemów środowiskowych XXI wieku. W naszej szkole realizujemy projekt pt. „Dzień Ziemi codziennie!”. W związku z tym zaplanowaliśmy szereg działań, aby przybliżyć uczniom problemy z jakimi zmaga się nasza planeta. Klasy 5 podczas warsztatów w bibliotece szkolnej zapoznały się z literaturą dostępna w bibliotece na temat ekologii i ochrony środowiska. Następnie uczniowie pracowali  z "Ekologicznym pajączkiem". Warsztaty były okazją to poznania ciekawostek i sprawdzenia własnych sił w temacie plastiku i ekologii.
niedziela, 21 kwiecień 2024 18:31

Góra Grosza

Społeczność naszej szkoły przyłączyła się tradycyjnie do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej “Góra Grosza”. Zebrane środki trafiły na konto Towarzystwa Nasz Dom na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnej rodzinie.
Dziękujemy każdej klasie, wszystkim wychowawcom za wniesienie swojego wkładu do zbiórki szkolnej. Zebraliśmy łącznie prawie 53 kg monet - 573 zł (w tym ok. 26 kg monet o nominale 1 grosz, ok. 12 kg monet o nominale 2 grosze, ok. 14,5 kg monet o nominale 5 groszy).
Akcję prowadził Wolontariat Szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim pod opieką pana Dariusza Białego oraz pani Dagmary Napierały. Podczas ważenia, pakowania i przygotowania paczek do wysyłki pod koniec marca byli obecni uczniowie klas 7a i 8c. Podsumowanie “Góry Grosza” wsparli także: pani Karolina Urbańska, pani Anna Meller oraz pan Łukasz Kill.

niedziela, 21 kwiecień 2024 18:25

Turniej Scrabble w Belgijkę

 
W ostatnie piątkowe popołudnie 10 drużyn Uczniów i Uczennic z klas 4-7 wzięło udział w II Szkolnym Turnieju Scrabble w Belgijkę. Wydarzenie odbyło się z okazji Światowego Dnia Scrabble, który obchodzony jest 13 kwietnia (w dniu urodzin pomysłodawcy gry Alferda Buttsa). Turniej składał się z 15 dwuminutowych rund podczas, których zadaniem każdej drużyny było ułożenie z wylosowanego przez sędziego zestawu liter najwyżej punktowanego słowa. Podczas zabawy niejednokrotnie musieliśmy korzystać z Oficjalnego Słownika Polskiego Scrabblisty, by upewnić się, że dane słowo jest dopuszczalne w grze lub przekonać się, że jednak nie możemy go położyć na planszy. Cieszymy się, że turniej współprowadziła Pani Ewelina Woźniak- Czech, która na bieżąco wyjaśniała nam pewne zawiłości j. polskiego. Przekonaliśmy się, że podczas gry ważna jest znajomość matematyki, a przydają się słowa z różnych dziedzin wiedzy. 
Emocji nie brakowało. Zwłaszcza w 14 rundzie, kiedy zwyciężyło słowo GILE, a sędzia poprosił, by wszystkie drużyny położyły GILE na planszy;) Okazało się też wtedy, że dwie najlepsze drużyny dzielił tylko punkt różnicy, a pozostało już tylko 1 losowanie liter. 
Oto zwycięskie drużyny: 
I miejsce- Paulina Wróblewska i Natalia Koc z klasy 6d
II miejsce- Basia Olejniczak i Natalia Szczepańska z klasy 7a
III miejsce- Michalina Adamczak z klasy 5c i Kamila Adamczak z klasy 7c
Turniej prowadziła Pani Karolina Urbańska. 
Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim drużynom za wspólną zabawę! 
czwartek, 11 kwiecień 2024 07:37

Akcja Żonkile #ŁączyNasPamięć

Nasza szkoła po raz trzeci włącza się w kolejną edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.Zonkile
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń klasy 7C, Wiktor Kubiak uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2023/2024.
Wiktor wykazał się wiedzą i umiejętnościami daleko wykraczającymi poza podstawę programową.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!
Strona 1 z 30