Zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków

Biblioteka szkolna zaprosiła przedszkolaków z okolicznych przedszkoli na wiosenne zajęcia czytelnicze. Czytaliśmy książkę Larsa Klintinga, pt. „Kastor uprawia fasolkę”. Przedszkolaki mieli okazję oglądnąć filmik pokazujący jak rośnie fasolka w przyśpieszonym tempie oraz plantację fasoli. Każdy mógł zobaczyć na żywo różne gatunki fasoli, także piękną zieloną fasolkę wyhodowaną w bibliotece. Na zakończenie zaprosiliśmy uczniów do teatru… papierowego teatru Kamishibai na przedstawienie „Groszki”.

„Wiąż, ile chcesz, Albercie”.

Klasa 3c odwiedziła bibliotekę szkolną. Czytaliśmy książkę w wersji papierowej oraz elektronicznej – wyświetlanej na tablicy multimedialnej. Dzieci poznały także pokrótce całą serię książek o Albercie Albertsonie. Uczniowie uczestniczyli w zabawach związanych z rozwojem manualnym. W trakcie warsztatów stworzyły różnorodne kokardy, węzły, supełki. Miały możliwość zapakować prezenty, zawiązać sznurowadła przy butach, zrobić kokardę przy fartuszku kuchennym, zawiązać szalik.

Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mogliśmy gościć w Naszej Szkole pana Łukasza Wierzbińskiego. W czasie warsztatów wyruszyliśmy w podróż razem z Kazikiem, Niedźwiadkiem oraz płynęliśmy przez Ocean.

Obdarowani książkami

Już drugi raz mogliśmy obdarować uczniów klas pierwszych pięknymi książkami. W ramach akcji zorganizowanej przez Instytut Książki pod hasłem „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” uczniowie otrzymali w prezencie ilustrowane książki „Pierwsze abecadło” i plakaty z wesołymi literami wykonanymi przez  panią Iwonę Chmielewską.

Warsztaty czytelnicze

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 1-4 na warsztaty czytelnicze. Łączyliśmy się na platformie Skype z animatorami z Zakamarków. Poznaliśmy bohaterów książek z Wydawnictwa Zakamarki. Warsztaty o książkach z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, "Tsatsiki" oraz "Antykwariat pod Błękitnym Niebem" bardzo spodobały się uczniom.