Z radością i dumą informujemy, że uczeń klasy 8F Jan Smolak zdobył II-gie miejsce  z wynikiem 98% w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym uzyskując tytuł laureata. Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Jan wykazał się bardzo dużą wiedzą chemiczną.  Serdecznie gratulujemy Jankowi i nauczycielce prowadzącej -  pani Marcie Lorenc!
Dnia 10.05.2022 uczennica klasy 8G Monika Szajstek udała się wraz z panem Mateuszem Tomczakiem na uroczyste wręczenie zaświadczenia z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pana Roberta Gawła za zdobycie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego. Gratulujemy Monice i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości. 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, z wielką radością informujemy, że nauczycielka z naszej szkoły – Pani Małgorzata Kubiatowicz, dzięki Państwa nominacji i oddanym głosom, zajęła I miejsce w Poznaniu w kategorii: Nauczyciel klas 0-III, w największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce ,,NAUCZYCIEL NA MEDAL”.

Plebiscyt ma zasięg ogólnopolski, a w województwie wielkopolskim jest prowadzony przez ,,Głos Wielkopolski”. Należy dodać, że uzyskane w plebiscycie głosy uplasowały Panią Małgorzatę na siódmym miejscu w województwie.

Medal oraz dyplom za I miejsce wręczono laureatce w środę 27 kwietnia 2022 r. podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy! Społeczność SP51
279121247 882601459800056 3542034498156838791 n
czwartek, 28 kwiecień 2022 20:16

Ogólnopolski Konkurs "DACHL-Märchen"

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Leonard Otocki
wtorek, 26 kwiecień 2022 06:21

Finał akcji "Żonkile"

środa, 06 kwiecień 2022 17:08

Zwiedzanie wystawy historycznej „20-40-20”

Uczniowie klasy ósmej mieli możliwość zobaczyć ciekawą wystawę multimedialną „20-40-20”
prezentowaną w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia. Wystawa ta powstała z myślą o dwóch rocznicach obchodzonych w 2020 roku: setnej rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami i 80 rocznicy zbrodni katyńskiej. Główną częścią wystawy był 30-minutowy film fabularny dotyczący historii życia pięciu postaci: Jana i Stanisława Ozimków (ojca i syna), por. Juliana Grunera, ppłk. dypl. Wilhelma Kasprzykiewicza oraz ks. Józefa Skorela, którzy walczyli na frontach wojny polsko-bolszewickiej, a 20 lat później stali się ofiarami okrutnej decyzji władz ZSRS.
E. Isajewicz

środa, 13 kwiecień 2022 19:39

MEMORIAŁ BRONISŁAWA SZWARCA 2022

Po dwuletniej przerwie wznowiono Memoriał Bronisława Szwarca. Wydarzenie jest współorganizowane przez POSiR, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, Szkołę Podstawową nr 51 oraz Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA”.  Celem zawodów jest wyłonienie dzieci i młodzieży z Poznania, którzy będą reprezentować miasto Poznań oraz powiat poznański podczas wojewódzkiego finału drużynowych biegów przełajowych. 
 W wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 uczestników z różnych szkół i w różnym wieku. Podzieleni na kategorie wiekowe zmagali się w 8 biegach. Start i meta znajdowały się na Polanie Harcerza przy jeziorze Malta. Liczna publiczność przez kilka godzin dopingowała sportowców. Finaliści zostali odznaczeni medalami, wręczono im puchary oraz symboliczne upominki. Dla uczestników memoriału przygotowano ciepły poczęstunek. 
Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia należą się Dyrektorowi Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznań dr Ewie Bąk oraz Zastępcy Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznań Maciejowi Piekarczykowi, Wielkopolskiemu Kuratorowi Oświaty Robertowi Gawłowi, Prezesowi Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr. Jackowi Biernackiemu oraz Dyrektorowi Biura Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki Agnieszce Maluszkiewicz. 
Wyniki poszczególnych biegów można sprawdzić na https://szkoly.foxter-sport.pl/.
Nasi uczniowie we wszystkich 6 biegach w których startowali, znaleźli się na podium w ramach mistrzostw Poznania w drużynowych biegach przełajowych!!!?
1. Bieg dziewczęta 2011 i młodsze - II miejsce
2. Bieg chłopców 2011 i młodszych - II miejsce
3. Bieg dziewcząt 2009/10 - I miejsce
4. Bieg chłopców 2009/10 - III miejsce
5. Bieg dziewcząt 2007/08 - I miejsce
6. Bieg chłopców 2007/08 - I miejsce
Ogromne gratulację dla wszystkich biegaczy oraz organizatorów!
Widzimy się w finale Wielkopolski w Żerkowie.
czwartek, 07 kwiecień 2022 18:01

Akcja Żonkile

akcja zonkile
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole zrealizowano międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny, w który zaangażowana była cała społeczność uczniowska. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w różnych konkursach grupowych i indywidualnych.        Zadaniem klas młodszych (IV-VI) było przygotowanie lalek przedstawiających wybranych bohaterów literackich za pomocą wybranych technik plastycznych. Wszystkie wykonane lalki były bardzo pomysłowe. Uczniowie włożyli w swoje projekty mnóstwo pracy, co widać po wyjątkowo kreatywnych efektach końcowych. Lalki zostały zaprezentowane na wystawie w holu głównym szkoły. Spośród nich komisja konkursowa nagrodziła kilka najlepszych realizacji. Zwycięstwo przypadło klasie 4B za Pana Kleksa, wyróżnione zostały też prace klas 4D, 5B i 6C. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły także lalki wykonane przez młodszych członków szkolnej społeczności: Piotra Snelę z klasy 2B, Milanę Siamashkę z klasy 3B i Leny Piotrowskiej, również z klasy 3B.
Starsi uczniowie z klas VII-VIII wykonali plakaty poświęcone zagadnieniu tłumaczeń polskiej literatury na języki obce. Temat przewodni brzmiał: „Pan Tadeusz za granicą. Jak obcokrajowcy czytają Mickiewicza?”. Również w tym konkursie uczniowie wykazali się pomysłowością, zapisując tekst Inwokacji w językach tak egzotycznych, jak japoński, koreański czy chiński. Najciekawszą pracę wykonały uczennice z klasy 7A: Zuzanna Charęzińska, Natalia Chwirot, Kinga Czeszak, Julia Filińska, Jagoda Kurkowiak i Marcelina Miłos.
Ponadto wszyscy uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w indywidualnym konkursie na najlepszą maskę teatralną. Najbardziej zaskakujące i kreatywne maski wykonali: Szymon Matuszewski z klasy 8B, Weronika Bernal z klasy 8B, Zofia Wiśniewska z klasy 8B, Dariusz Bańczaszek z klasy 8G oraz Szymon Szczepaniak z klasy 8G.
Zwieńczeniem projektu był Turniej Wiedzy Polonistycznej, w którym udział wzięli przedstawiciele klas siódmych i ósmych. Turniej miał dwa etapy: część pisemną, która wyłoniła 10 najlepszych par, oraz cześć ustną rozegraną w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Pytania obejmowały treści nauki o języku i znajomość lektur szkolnych. Zwyciężyli w pięknym stylu uczniowie z klasy 8G: Monika Szajstek i Wiktor Kycia, drugie miejsce zdobyli uczniowie z klasy 7E: Manuel Cieśliński i Mikołaj Kowalewski, natomiast trzecie miejsce przypadło parze z klasy 7D: Weronice Pietrzak i Krzysztofowi Prylowi-Błażejewskiemu. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
 Z radością informujemy, że Agata Torz (uczennica klasy 8A) znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego!
Strona 1 z 22