poniedziałek, 30 marzec 2020 12:19

Platforma G Suite pomocne linki

piątek, 20 marzec 2020 09:41

Mistrz czytania mapy - wyniki

27 lutego odbył się konkurs - „Jestem mistrzem czytania mapy”

„Mistrzem czytania mapy” :

w klasach 4 została Julia Koper z klasy 4b
w klasach 5 został Krzysztof Michalak z klasy 5d
w klasach 6 został Antoni Maciejewski z klasy 6c
w klasach 7 został Piotr Bujnowicz z klasy 7d

Gratulujemy!
"Pomponiary" i cheerleaderzy SP51 wspierają zawodników WKS Grunwald.
Dnia 29 lutego 2020 roku grupy aerobowo-taneczne SP51 kibicowały podczas meczu pierwszej ligi w piłce ręcznej WKS Grunwald-KPR Ostrowia. Donośny doping i wsparcie licznego grona rodziców i uczniów Naszej Szkoły towarzyszył zaciętej rywalizacji. Ostatnia minuta meczu zaważyła nad wynikiem. Ostatecznie drużyna WKS Grunwald przegrała z KPR Ostrowia 28:30.
Uczniowie Naszej Szkoły poznali i utrwalili wiedzę na temat zasad gry w piłkę ręczną. Obserwowali zachowanie zawodników na boisku i ich ustawienie taktyczne podczas meczu. Zwrócili uwagę na komunikację pomiędzy zawodnikami, a sędziami.
Oprawa meczu zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Wszyscy byliśmy przejęci obecnością telewizji regionalnej WTK Poznań i działu sportowego TVP Sport oraz gazety Ratajskiej.
Uczniowie oprócz występów aerobowo-tanecznych do utworu Hadwell, wprowadzali zawodników na boisko przy oficjalnym otwarciu zawodów. Chętni mogli wziąć udział w konkursie piłki ręcznej z drobnymi nagrodami od sponsorów. Na koniec każdy z nas przybił „piątkę” z zawodnikami i mógł zrobić sobie zdjęcie.
Dziękuję organizatorom i trenerowi Krzysztofowi Brzezińskiemu za zaproszenie oraz słodkości, picie i gadżety do kibicowania dla wszystkich uczniów, rodziców i ich rodzeństwa. Z kolei dziękuję rodzicom i uczniom za obecność na tej imprezie sportowej w sobotnie popołudnie.
    Życzę dalszych występów moim „Pomponiarom” i  cheerleaderom, a drużynie WKS Grunwald sukcesów zawodowych.
Tekst i zdjęcia: Anna Kąsowska
Nauczyciel SP51.
poniedziałek, 24 luty 2020 17:07

Ferie zimowe w SP51

Dzięki dofinansowaniu Rady Osiedla Chartowo i zaangażowaniu nauczycieli, w czasie ferii zimowych w naszej Szkole, zostały zorganizowane zajęcia artystyczno-filmowe oraz zajęcia sportowe. Łącznie w ciągu dwóch tygodni ferii, czynny udział w zajęciach brało udział prawie 80 uczniów (głównie z klas młodszych). Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy. Starsi koledzy pomagali młodszym uczniom. Panowała przyjazna, koleżeńska atmosfera.


Dzięki bardzo bogatej ofercie dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z piłki nożnej, lekkoatletyki, koszykówki, hokeja. Oprócz zajęć sportowych zorganizowane zostały również zajęcia artystyczne, gdzie dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi.

Poniżej relacja zdjęciowa z zajęć.

Z okazji Walentynek uczniowie klasy 2A uczestniczyli w warsztatach LizakoweLove.  W kolorowej scenerii półek pełnych słodkości, cukierków i  lizaków uczyli się o sposobie produkcji słodyczy. Poznali jakie składniki są potrzebne do ich wytworzenia, które barwniki są naturalne i z czego pochodzą, rozpoznawali także zapachy i smaki. Największym przeżyciem jednak dla dzieci było samodzielne wykonanie lizaka, do produkcji którego wykorzystywane są , pozyskiwane  w sposób naturalny owocowe i warzywne aromaty oraz barwniki. Pod okiem specjalistów  udało się wszystkim wytworzyć własnego lizaka w kształcie serca.  Na koniec każde z dzieci otrzymało słodkie upominki , lizaka oraz pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”.

Małgorzata Kubiatowicz

poniedziałek, 24 luty 2020 16:41

Sukces ...

Ogromny sukces naszych uczennic
 w konkursie języka angielskiego. 
Nasi uczniowie wzięli udział w XVIII Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego "Harry Potter's Chamber of Secrets" objętym patronatem Wydziału Anglistyki UAM i organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu. Aby móc stanąć w szranki z ponad setką uczestników, trzeba było się wykazać nie tylko doskonałą znajomością książek J.K. Rowling, ale również wysokim stopniem zaawansowania w dziedzinie języka angielskiego. Z dumą informujemy, że Katarzyna Jafra z klasy 7d zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie, a Agata Szymańska z klasy 7b miejsce drugie. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom!
wtorek, 18 luty 2020 19:08

Koncerty kolędowe

W dniach 21, 22 i 23 stycznia 2020 w naszej szkole odbyły się trzy popołudniowe koncerty kolędowe dla rodziców i innych członków rodzin naszych uczniów. Na dzwonkach chromatycznych z towarzyszeniem pianina zagrały wszystkie klasy czwarte, piąte, szóste i trzy klasy siódme. Ponadto można było usłyszeć i zobaczyć występy solowe Agaty Kubiak z kl. 7d, Antoniego Brzezińskiego z kl. 5a, Klaudii Zimniak z kl. 5f i Leonarda Baganca z kl. 5a. Całość poprowadziła nauczycielka muzyki p. Marta Glapiak.

Strona 1 z 14