poniedziałek, 10 maj 2021 16:52

Szkolne Konkursy Przyrodnicze

Szkolne Konkursy Przyrodnicze.

poniedziałek, 10 maj 2021 07:45

Zróbmy szum wokół wody

W bieżącym roku szkolnym klasa 3A bierze udział w projekcie edukacyjnym „Ciekawość - pierwszy stopień do wiedzy”. W ramach tego programu młodzi naukowcy podejmują wyzwania, które rozwijają logiczne myślenie, samodzielne dochodzenie do rozwiązań, wyciąganie logicznych wniosków, ale także współpracę w grupie oraz cierpliwość. Realizując temat „Moja Ziemia – mój dom” dzieci rozwiązywały ciekawe zadania, które przypomniały im wiele wskazówek dotyczących praktykowania codziennych nawyków służących naszej planecie. W czasie warsztatów uczniowie dyskutowali jak cenna jest woda i jak mądrze gospodarować jej zasobami. Motto obrad brzmiało: „Woda to skarb! Woda to życie! Szanujmy ją należycie”! W czasie zajęć młodzi ekolodzy uświadomili sobie, że woda jest skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nigdy nie nastał taki dzień, w którym zabraknie jej w naszym kranie. Na zakończenie zajęć miłośnicy przyrody przygotowali plakaty promujące zachowania proekologiczne związane z wodą.

W imieniu swojej klasy zachęcam do obejrzenia wirtualnej wystawy prac pt. "Oszczędzam wodę, nie jestem sam!” 

Małgorzata Kubiatowicz
Szanowni Państwo,
od 11 do 13 maja 2021 r. rodzice uczniów zakwalifikowanych składają POTWIERDZENIE WOLI zapisu dziecka do Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu. Dokument do pobrania poniżej lub w portierni szkoły.

-
ZOBACZ LISTĘ 
- POTWIERDZENIE WOLI
poniedziałek, 26 kwiecień 2021 13:22

SP51 na podium!

Z radością informujemy,że uczennica Hanna Seledyn kl. 8c zajęła 3-cie?miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen", który jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Goethe Institut, Deutsche Welle i jednocześnie uzyskała tytuł laureata na poziomie A1-A2, a uczeń Maximilian Figiel kl 8D zdobywa tytuł finalisty na poziomie A2-B1. Uczniowie w trakcie trwania konkursu przeszli przez 3 etapy: szkolny,regionalny i ogólnopolski eliminacji pisemnych a podczas finału konkursu odbyli również egzamin ustny na odpowiednich poziomach językowych oraz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Goethe Institut. Gratulujemy! Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konkursu pod linkiem:
Czy komuś się uda odnaleźć Hanię , Maxa i panią Sadowską?"
środa, 21 kwiecień 2021 10:25

Rocznica wybuchu powstania...

W poniedziałek 19 kwietnia 2021 r. przypada 78 rocznica zonkilewybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Wraz z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz kolejny uczestniczymy w akcji edukacyjno-medialnej, tym razem zdalnie.
Dlaczego żonkile?
Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca Żydowskiej Organizacji Bojowej. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu.
środa, 21 kwiecień 2021 10:20

Zakwitły nasze krokusy!

Jesienią, gdy klasy I-VIII pracowały już z domów, nasi dzielni zerówkowicze realizowali "Projekt Krokus".

wtorek, 06 kwiecień 2021 11:24

Drodzy Uczniowie!

historiaDrodzy Uczniowie!
W uznaniu za Wasz liczny udział w akcji medialno-edukacyjnej Zapal Znicz Pamięci, nasza szkoła otrzymała od poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej zestaw gier edukacyjno-historycznych. Jak tylko wrócicie do szkoły zaczynamy rozgrywki!
piątek, 02 kwiecień 2021 11:20

Wojewódzki Konkurs Języka Niemeckiego

Z radością i dumą informujemy, że nasz uczeń Maximilian Figieldeuch(8D) zdobywa 94% - 75 punktów i tym samym zajmuje 1-sze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego! Składamy ogromne gratulacje Maximilianowi i nauczycielowi prowadzącemu pani Paulinie Sadowskiej! Jesteśmy dumni! Maximilian pokonał w 3 etapach konkursu 60 osób zmagając się nie tylko z pytaniami sprawdzającymi znajomość języka niemieckiego, ale również wykazał się niesamowitą wiedzą dotyczącą historii i geografii Niemiec. Tym samym stał sie laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!Brawo Maximilian!
poniedziałek, 15 marzec 2021 08:08

Terminy testów sprawnościowych

Terminy testów sprawnościowych do klas IV sportowych  w SP 51
W związku z obowiązującymi obostrzeniami, testy do klasy IV pływackiej (27.04.2021) odbędą się w dwóch różnych miejscach. Uczniów, którzy posiadają licencję Polskiego Związku Pływackiego zapraszamy na godz. 13:45 na basen Chwiałka (ul. Spychalskiego 34). Uczniów bez licencji PZP zapraszamy na godz. 15:30 na bieżnie lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej Nr 51 na os. Lecha 37.

zobacz terminy testów

Strona 1 z 17