czwartek, 04 luty 2021 11:37

SPORT w SP 51Mistrzostwa w warcabach - zobacz więcej


-------------------------------------------------------------------------------------------------


iwo
Iwo Baganc uczeń klasy 8c naszej szkoły przebywał na konsultacji szkoleniowej Reprezentacji Polski U15, która odbyła się w dniach 15-19.02.2021 w COS OPO Zakopane! Jesteśmy dumni.

„Przykład idzie z góry”

kosmo sSezon halowy w ponad 20-letniej historii klubu AZS AWF Poznań jeszcze nigdy nie był tak udany. Moja drużyny wygrała do tej pory wszystkie spotkania. Do końca rozgrywek ligowych pozostały nam dwa mecze, a dzięki aktualnemu dorobkowi punktowemu, możemy powiedzieć, że na pewno zakończymy rozgrywki z medalem. Oczywiście celujemy w złoto, ale znamy siłę naszych rywali i do każdego spotkania podchodzimy maksymalnie skoncentrowani. Na pewno może cieszyć moja skuteczność strzelecka w tym sezonie, jednak powtórzę raz jeszcze, bramki strzela i traci cała drużyna. 

Zawsze staram się być przykładem dla moich zawodników, zarówno pod względem sportowym jak i prywatnym. Ciężko być bardziej wiarygodnym, niż robiąc na co dzień to czego uczy się swoich podopiecznych. Trenowanie młodzieży sprawia mi ogromną frajdę i jest zdecydowanie tym, co zawsze chciałem robić. To właśnie sport uczy tak potrzebnej nam w życiu tolerancji na dyskomfort! Dodam również do wypowiedzi jeden z moich ulubionych cytatów:

,,Kto chce zapalać innych, sam musi płonąć”.

Łukasz Kosmaczewski w TVP 3 Sport

https://poznan.tvp.pl/52278114/12022021


 

Nasze absolwentki powołane do kadry Polski w koszykówce
kadra 2006Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że trzy absolwentki Naszej Szkoły zostały powołane do kadry Polski w koszykówce dziewcząt. Michalina Jałocha, Napierała Bianka i Martyna Kupczyk to obecnie uczennice Liceum ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, a kiedyś uczennice Szkoły Podstawowej nr 51. Ich zamiłowanie do koszykówki, pasja oraz upór doprowadziły je na sam szczyt, i obecnie mogą reprezentować również Naszą Szkołę, bo to tutaj stawiały pierwsze swoje koszykarskie kroki w klasie sportowej MUKS Poznań pod okiem trenera Tomasza Semmlera. Chcesz iść w ich ślady ??? Już niebawem ruszy nabór do klas sportowych w Naszej szkole. Serdecznie zapraszamy !!!

Playmakers rozpoczął działalność
UefaPlaymakersW Naszej Szkole od 25 stycznia swoją działalność rozpoczął Ośrodek Playmakers - innowacyjny program popularyzujący aktywność fizyczną wśród dziewczynek w wieku od 5 do 8 lat. Na zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych Trenerów i Trenerki Warty Poznań wcielimy się w superbohaterów bajek z wytwórni Walta Disneya i poprzez opowieść ruchową wejdziemy do świata piłki nożnej. Zajęcia są darmowe i odbywają się cyklicznie w poniedziałki o godz. 14:15 na boisku pod zadaszeniem przy Naszej Szkole.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://www.laczynaspilka.pl/playmakers.html oraz stronie facebookowej Playmakers Poznań.

Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zgłaszania swoich córek bezpośrednio przez adres mailowy koordynatorki projektu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , gdzie otrzymają Państwo szczegółowe informacje oraz wymagane dokumenty.
Zobacz filmik.
O Playmakers w TVP3 Poznań (od 4 minuty)Ferie na sportowo w SP 51
Tegoroczne ferie zimowe trochę z zaskoczenia w nietypowym terminie, a także inaczej niż w latach ubiegłych, bo cały kraj odbyć je w pierwszych dniach dnia.
Mimo komplikacji i niepewności jak to się wszystko odbędzie, załoga trenerów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha stanęła na wysokości zadania. W ofercie zajęć znalazły się takie dyscypliny sportu jak: koszykówka, hokej na szkołę, lekka atletyka, a nawet biegi na orientację. Uczniowie dopisali. Po świątecznym lenistwie i wielu tygodniach uczniów młodzież, wzięła udział zajęciach ruchowych. Szkoła zapewniła bazę sprzętową i zabezpieczyła treningi zgodnie z zakupem sanepidu.Tak, że w trudnych czasach pandemii uczniowie poprzez sport mogli na chwilę zapomnieć o szarości dnia codziennego. Wyrwali się z domów, spotkali koleżanki i testy. Pod wodzą trenerów podnieśli swoje umiejętności sportowe, poprawili wydolność, przede wszystkim wszystkim wszystkim wszystkim spędzili czas czynnie i radośnie uprawiając swoje ulubione dyscypliny, żeby po feriach mogli wrócić z nową energią mogli kontynuować naukę zdalną w tych nietypowych czasach zarazy. W / w zajęcia zostały sfinansowane przez Radę Osiedla Chartowo.
Michał Gwoździk