12 października 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji mieliśmy do wykonania 3 zadania projektowe: plakat pt. "Nauczyciel na przestrzeni wieków 1918-2018", portret wychowawcy i wybranego nauczyciela oraz wywiad z wychowawcą. Klasy 4-8 wzięły również udział w uroczystej gali BRONISŁAWY 2018. Nazwa wywodzi się od naszego patrona Bronisława Szwarca. Bronisławy to plebiscyt na nauczycieli uczących w klasach 4-8 w naszej szkole. Tym razem to uczniowie ocenili pracę swoich nauczycieli! A oto wyniki:
1. W kategorii POCZUCIE HUMORU rozumianej jako: umiejętność patrzenia na życie w sposób optymistyczny, z dystansem, z humorem, z uśmiechem, żartobliwie
Nominowani zostali:
Maciej Anioł
Dariusz Biały
Adriana Garczyńska-Gubała
Ewa Isajewicz
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Małgorzata Serafin
Damian Sobótka
Monika Szymczak
Roger Ziomek
A zwycięzcą został:
Maciej Anioł
2. W kategorii PRZEKAZ INFORMACJI rozumianej jako: krzewienie wiedzy z pasją, informacje przekazywane są w sposób zrozumiały, jasny i sprzyjający uczeniu się
Nominowani zostali:
Dariusz Biały
Violetta Czosnowska
Adriana Garczyńska-Gubała
Ewa Isajewicz
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Marta Lorenc
Agnieszka Molska
Małgorzata Serafin
Roger Ziomek
A zwycięzcą został:
Dariusz Biały
3. W kategorii ELEGANCJA rozumianej jako: strój czysty, schludny, gustownie dopasowany, estetyczny – dobry smak w ubiorze i wytworność w sposobie bycia
Nominowani zostali:
Maciej Bandosz
Adriana Garczyńska-Gubała
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Anna Olczak
Małgorzata Serafin
Monika Szymczak
Dominika Walkowska
Krystyna Wojciechowska
Roger Ziomek
A zwyciężczynią została:
Dominika Walkowska
4. W kategorii ORGANIZACJA pracy własnej i uczniów, gdzie ciągle coś się dzieje: konkursy, zawody, akademie, wyjścia, ciekawe spotkania, imprezy klasowe i szkolne
Nominowani zostali:
Maciej Bandosz
Dorota Dutkiewicz
Adriana Garczyńska-Gubała
Beata Kociszewska
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Marta Lorenc
Małgorzata Serafin
Damian Sobótka
Tomasz Stelmaszewski
Monika Szymczak
A zwyciężczynią została:
Adriana Garczyńska-Gubała
5. W kategorii SPRAWIEDLIWE OCENIANIE rozumianej jako: uczciwe postępowanie, obiektywne odnoszenie się do rzeczywistości, bezstronność w ocenianiu innych, zgodność z przyjętymi zasadami etycznymi; uczciwość, prawość, obiektywizm
Nominowani zostali:
Maciej Anioł
Dariusz Biały
Violetta Czosnowska
Adriana Garczyńska-Gubała
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Małgorzata Serafin
Karolina Urbańska
Dominika Walkowska
Roger Ziomek
A zwyciężczynią została:
Violetta Czosnowska
6. W kategorii WYSOKIE WYMAGANIA rozumianej jako: umiejętność motywacji uczniów do samodzielnej pracy, nakładanie wielu obowiązków, stawianie wysokich oczekiwań i konsekwencja w ich ewaluacji
Nominowani zostali:
Violetta Czosnowska
Anna Kędzierska
Beata Kociszewska
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Agnieszka Molska
Małgorzata Serafin
Adam Syroczyński
Monika Szymczak
Roger Ziomek
A zwycięzcą został:
Adam Syroczyński
7. W kategorii PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ rozumianej jako: merytoryczne: przekazywane treści – fachowiec w swojej dziedzinie, metodyczne: pomoce dydaktyczne, gospodarowanie czasem na lekcji; sumienność, pracowitość
Nominowani zostali:
Dariusz Biały
Adriana Garczyńska-Gubała
Marta Glapiak
Ewa Isajewicz
Beata Kociszewska
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Marta Lorenc
Anna Olczak
Roger Ziomek
A zwyciężczynią została:
Ewa Isajewicz
8. W kategorii PERFEKCJA rozumianej jako: dążenie do doskonałości, ideału, wymaga od uczniów dopracowania w każdym szczególe
Nominowani zostali:
Violetta Czosnowska
Adriana Garczyńska-Gubała
Beata Kociszewska
Łukasz Kosmaczewski
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Anna Molska
Monika Szymczak
Krystyna Wojciechowska
Roger Ziomek
A zwyciężczynią została:
Monika Szymczak
9. W kategorii DYSCYPLINA rozumianej jako: zasady regulujące sposób zachowania są jasne dla wszystkich uczniów, w klasie panuje porządek, posłuszeństwo, posłuch
Nominowani zostali:
Maciej Anioł
Maciej Bandosz
Violetta Czosnowska
Adriana Garczyńska-Gubała
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Anna Olczak
Urszula Schober
Damian Sobótka
Roger Ziomek
A zwycięzcą został:
Roger Ziomek
10. W kategorii CIERPLIWOŚĆ rozumianej jako: umiejętność znoszenia ze spokojem rzeczy przykrych; zdolność spokojnego wyczekiwania; opanowanie, wytrwałość
Nominowani zostali:
Maciej Anioł
Dariusz Biały
Adriana Garczyńska-Gubała
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Marta Lorenc
Anna Meller
Filip Michałkowski
Karolina Urbańska
Dominika Walkowska
A zwyciężczynią została:
Karolina Urbańska
11. W kategorii ŻYCZLIWOŚĆ rozumianej jako: przyjazne usposobienie, serdeczność, dobroć, uprzejmość, sympatia, empatia, dobry kontakt z uczniami
Nominowani zostali:
Maciej Anioł
Maciej Bandosz
Dariusz Biały
Adriana Garczyńska-Gubała
Joanna Janiak
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Marta Lorenc
Małgorzata Serafin
Karolina Urbańska
A zwyciężczynią została:
Marta Lorenc
12. W kategorii PIĘKNE WYSŁAWIANIE SIĘ rozumianej jako: używa wyszukanych zwrotów i wyrażeń, wzór językowy do naśladowania, słuchany z przyjemnością i fascynacją
Nominowani zostali:
Dariusz Biały
Adriana Garczyńska-Gubała
Katarzyna Góra
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Anna Olczak
Małgorzata Serafin
Monika Szymczak
Krystyna Wojciechowska
Roger Ziomek
A zwycięzcą jest:
Mateusz Książkowski
13. W kategorii INNOWACYJNOŚĆ rozumianej jako: użycie nowoczesnych środków dydaktycznych, niekonwencjonalnych metod i technik nauczania
Nominowani zostali:
Maciej Anioł
Maciej Bandosz
Dariusz Biały
Adriana Garczyńska-Gubała
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Marta Lorenc
Małgorzata Serafin
Dominika Walkowska
Roger Ziomek
A zwycięzcą jest
Hanna Kozłowska
14. W kategorii WYCHOWANIE rozumianej jako: ogół zabiegów mających na celu ukształtowanie człowieka pod względem fizycznym, moralnym i umysłowym oraz przygotowanie go do życia w społeczeństwie, troska o dobrą przyszłość uczniów i szanowanie tradycji
Nominowani zostali:
Maciej Anioł
Maciej Bandosz
Dariusz Biały
Dorota Dutkiewicz
Adriana Garczyńska-Gubała
Hanna Kozłowska
Mateusz Książkowski
Damian Sobótka
Monika Szymczak
Dominika Walkowska
A zwycięzcą jest:
Maciej Bandosz
Wyróżnione zostały również:
- pani Dorota Dromirecka (sms o treści PNA.13 pod nr tel. 72355)
- oraz pani Ewelina Jaworska (sms o treści PNM.319 pod nr tel. 72355)
zgłoszone przez uczniów i rodziców do plebiscytu "Nauczyciel na Medal" zorganizowanego przez "Głos Wielkopolski". prosimy o oddawanie głosów!
Pani Dyrektor Kamilla Pona doceniła również nauczycieli wyróżnionych za swoją prace przez Prezydenta Miasta Poznania:
- panią Urszulę Schober
- i pana Leszka Piekarczyka
Wszystkim nauczycielom serdecznie dziękujemy za trud codziennej pracy i życzymy dalszych owocnych wyników, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym!
Organizator: Małgorzata Serafin
Zdjęcia: Michał Gwoździk
Foto-relacja