środa, 03 listopad 2021 16:09

PAŹDZIERNIK MIĘSIĄCEM MUZYKI W SP 51

Październik upłynął nam pod znakiem dwóch wydarzeń muzycznych.
1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki natomiast 25 października Międzynarodowy Dzień Opery. Postanowiliśmy uczcić obie okazje grając cały miesiąc na instrumentach, śpiewając i słuchając muzyki, co zostało uwiecznione na nagraniach.
29 października gościliśmy w szkole dwoje artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu – panią Karolinę Zdrojkowską – Pytlak i pana Adama Glapiaka,  którzy najpierw opowiedzieli o swojej pracy a później zaśpiewali dla nas solo i w duecie.
Nie zabrakło oczywiście naszego szkolnego hymnu, który klasy 4 – 7 śpiewały na każdych zajęciach  z muzyki, natomiast podczas zajęć z plastyki przygotowaliśmy prace o instrumentach muzycznych, których wystawa odbyła się w holu szkoły.

1. kl. 4b wykonała hymn naszej szkoły (muz. I sł. Sławomir Szkudlarek)

2. kl. 5a zagrała na dzwonkach chromatycznych z towarzyszeniem nauczyciela muzyki na pianinie szantę pt. „Wesoły marynarz”.

3. kl. 6c zagrała na dzwonkach chromatycznych z towarzyszeniem nauczyciela muzyki na pianinie „Odę do radości” z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena.

4. kl. 7e zagrała na dzwonkach chromatycznych z towarzyszeniem nauczyciela muzyki na pianinie fragment „Tańców połowieckich” Aleksandra Borodina.

5. Antoni Brzeziński z kl. 7a wykonał na pianinie 'Heart of courage' Thomasa J. Bergersena.

6. Grupa świetlicowa z kl. 2 wykonała na dzwonkach diatonicznych dawną melodię francuską „Ah! vous dirais-je, Maman”.

7. Jan Kaniewski z kl. 4d wykonał na pianinie fragment utworu Michaela Jacksona pt. 'Billie Jean'

8. Jeremiasz Kowalewski z kl. 6c zagrał na kalimbie „Odę do radości” pochodzącą z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena.

9. Jaśmina Kurkowiak z kl. 4c wykonała na pianinie fragment słynnej arii „La donna è mobile” z opery Giuseppe Verdiego pt. „Rigoletto”.

10. Leonard Baganc z kl. 7a zagrał na pianinie utwór Enyi pt. 'Watermark'.

11. Sara Jackiewicz z kl. 4b wykonała grając na ukulele i śpiewając utwór Sanah pt. 'No sory'.

12. Zofia Szumska z kl. 7d zaśpiewała piosenkę Anny Jantar pt. „Tyle słońca w całym mieście”.

13. Vladyslav Rubych z kl. 7g zagrał na saksofonie dwa utwory autorstwa De Haske o tytułach: 'The Church Organ' oraz 'Plucking the Guitar'.

14. Artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu – Pani Karolina Zdrojkowska – Pytlak oraz Pan Adam Glapiak wykonali duet „Là ci darem la mano” z opery Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. „Don Giovanni”.

opracowała: Marta Glapiak


Media